Hogyan csomagoljuk be helyesen a bútorokat?

Hogyan csomagoljuk be helyesen a bútorokat?

Hogyan csomagoljuk be helyesen a bútorokat?

Elsősorban családi házak, lakások, irodák, telephelyek költöztetésével foglalkozunk, de bútorok, háztartási gépek, kerti tárgyak szállítását is vállaljuk. Megbízható szakemberekkel akik tudják, hogyan zajlik egy stressz mentes költöztetés. Ne aggódjon bútórai és értékei miatt, mindent kellő figyelemmel szállítunk, amire garanciát is vállalunk !

Hogyan csomagoljunk?

Egy költözés, szállítás során a csomagolás nagyon fontos, elengedhetetlen. Mindent figyelmesen átgondolva, szelektálva csomagoljunk hiszen törékeny tárgyakat nem csomagolhatunk össze vissza. Érdemes helységenként csomagolni, mindent felcímkézni, így könnyebb lesz a kipakolásnál a dobozok szelektálása melyik doboz melyik helységbe megy.

Bízza ránk szívesen segítünk! Mi mindent a megfelelő módon, gondosan csomagolunk. Különbféle csomagolóanyagokat tudunk biztosítani, akár nappalihoz, konyhához, fürdőszobához.

Csomagolóanyagok:

Általában zsugorfóliával, légpárnás fóliával, selyempapírral, dobozzal, pokrócokkal dolgozunk. Bármilyen csomagolóanyagot tudunk biztosítani. Kérjük megrendeléskor jelezzék, milyen csomagolóanyagokra van szükségük.

Nappali csomagolása:

Minden szekrényből teljesen ki kell pakolni, ha a polcok nem fix polcok azokat is érdemes kiszedni, szállításkor könnyen kieshetnek a belsejében lévő polcok. Ami nem nagy probléma, de ha ez egy üvegablakos nappali szekrény, vitrin a leeső polc koccanhat az üveggel és már be is tört. Kanapék esetében általában az ágyneműtartót kiszedjük, ha L alakú esetleg U alaku kanapé illesztéseknél szétszedjük. Legtöbb esetben egyszerű akasztós, szerelés nem szükséges. Azokat a bútorokat amik egyben kiférnek az ajtón és az új helyen be is férnek nem szedjük szét csak külön kérésre. Matracokat, ágyakat fóliázzuk, elkerüljük az esetleges koszolódást. Szekrényeket leragasztjuk, fóliázzuk vagy pokróccal letakarjuk elkerülve a karcolódásokat.

Hálószoba csomagolása:

Szekrényekből ki kell pakolni. Ruhákat általában zsákokba, de táskákba, dobozokba, bőröndökbe is lehet pakolni. Ha zsákba pakolunk érdemes figyelni, te pakoljuk túl, a zsák könnyen kiszakad. Szekrényekben lévő mozdítható polcokat kivesszük, majd az ajtókat leragasszuk. Matracot fóliázzuk. Az ágykereteket legtöbb esetben szét kell szedni méretük miatt. Ha a hálószobában van TV, betekerjük légpárnás fóliával majd pokróccal letakarjuk.

Konyha csomagolása:

Konyhából általában mindent dobozokba csomagolunk. Fontos a dobozok teherbírása, összeragasztása. Tányéroknak súlya van, nem szabad mindent egy dobozba pakolni szét kell osztani a súlyt. Véletlenül sem nyílhat ki a doboz alja hiszen akkor összetörik! Tányérok közé selyempapírt szoktunk alkalmazni, Különleges, értékesebb étkészletekhez pl: Herendi, Zsolnai, Hollóházi selyempapíron felül légpárnás fóliát alkalmazunk így megakadályozzuk a karcolódást és az összekoccanás valószínűségét.

Poharakat, selyem vagy újságpapírral tekerjük körbe, belsejüket kitömjük, üvegedények esetében alkalmazható légpárnás fólia, hiszen nehezebbek, ha több db egymásra van pakolva, nagyobb súly van rajta, feszülhet így pedig könnyebben elpattanhat, megrepedhet. Lábosok nem igényelnek különösebb csomagolást szintén csak selyem vagy újságpapírral csomagoljuk. Minden dobozban a megmaradt légüres tereket szintén selyempapírral vagy újságpapírral tömjük ki, ha esetleg a doboz megnyomódna így sem történhet baj.

Fürdőszoba csomagolása:

Általában tisztálkodási, tisztító szerek. Egyszerű dobozba elegendő csomagolni. Ha valami kifolyhat érdemes külön csomagolni őket, vegyszerek esetében akár külön zacskóba, zsákba. Ha a dobozban valami kifolyna, kiborulna csak átázik, de ha egymásra van pakolva könnyen ráfolyhat bármire ami vegyszer esetében meg is marhatja, foltot hagyhat, ruhákon, bútorokon.